birth2day Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı Tarafından Sunulan Destek Hizmetler


birth2day Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı olarak, paydaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerle, Türkiye’de okul öncesi eğitimin güçlenmesine katkı sağlıyoruz.

Bir okul öncesi eğitim kurumunun kurucusu veya yöneticisi iseniz;

 •   Kurumunuza hiç dışardan bir yabancı gözüyle baktınız mı? Çocuğunuzu kendi kurumunuza gönderir misiniz?
 •   Kurumunuz için orta ve uzun vadeli nasıl stratejiler geliştiriyorsunuz? Kurumunuzda ön plana çıkarttığınız değerler vizyonunuza hizmet ediyor mu?
 •   Kurumdaki öğretmenler ve çalışanlar liderlik ve innovasyon becerilerini gösterebilecekleri ortamda hizmet veriyorlar mı?
 •   Öğretmenlerinizin mesleki gelişim süreçlerini nasıl destekliyorsunuz? Hangi eğitimlerden geçiriyorsunuz?
 •   Veli iletişim süreçlerini nasıl yürütüyorsunuz? Veli memnuniyetini her yıl artırabiliyor musunuz?

Bir okul öncesi eğitim kurumunda öğretmen veya eğitimci olarak çalışıyorsanız;

 •   Okul öncesi eğitimi çağın hızına uygun olarak hızla değişmekte. Gelişmeleri takip edebiliyor musunuz?
 •   Okul öncesi eğitim ülkemizin geleceğine katkılar sağlayacak, siz daha fazla neler yapabilirsiniz?
 •   Bu meslekteki kariyer beklentileriniz konusunda aklınıza takılan sorular var mı?
 •   Çalıştığınız kurumda mesleki gelişiminiz için gerekli destek eğitim programlarına katılabiliyor musunuz?
 •   Kurumunuzun liderlik ve yaratıcılık özelliklerinizi pekiştirmesi için ne tür beklentiler içinde olmalısınız?


0-6 yaş grubunda çocuğu olan Anne-Baba (veya Öğrenci Velisi) iseniz;

 •   Çocuğunuzu çok iyi tanıdığınızı düşünüyorsunuz. Ancak gelişim özellikleri hakkında neler bilmelisiniz?
 •   Çocuğunuz farklı gelişim alanlarında farklı hızlarda ilerliyor olabilir. Size düşen sorumluluklar neler?
 •   Çocuğunuz bir okul öncesi eğitim kurumuna gidiyor mu? Gitmeli mi? Eğitim Kurumundan beklentileriniz neler olmalı?
 •   Çocuğunuz temel eğitime başladığında neleri yapıyor (biliyor) neleri yapmıyor (bilmiyor) olmalı?
 •   Çocukların gelişiminde teknoloji kullanımı, kullanım alanları, artıları ve eksileri ile bilmeniz gerekenler neler?


Okul Öncesi Eğitim kurumlarıyla çalışan ve eğitim sektörü dışında bir şirket iseniz;

 •   0-6 yaş grubu çocuklar için oyuncak üretiyorsunuz. Ürünlerinizin yarattığı faydaları geliştirmek için danışmanlık ihtiyacınız mı var?
 •   Mimarlık/İç mimarlık firmasısınız ve bir Okul Öncesi kurumuyla ortak iş yapıyorsunuz ve projenize danışman mı arıyorsunuz?
 •   Basım-Yayım firmasısınız ve okul öncesi materyallerinin üretimine geçmeden önce uzman denetimine mi ihtiyacınız var?
 •   Okul Öncesi Eğitim alanında yürüttüğünüz ortak bir projede yanınızda danışman bir firma mı görmek istiyorsunuz?
 •   Anaokulu veya kreş devir almak veya etmek istiyorsunuz? Uzman desteğine mi ihtiyacınız var?


Okul Öncesi Eğitimle ilgili bir uygulayıcı veya düzenleyici kamu/özerk kurum/kuruluşu veya dernek/vakıf statüsünde iseniz;

 •   Kurumunuz tarafında okul öncesi eğitim konusunda bir proje çalışması yürütülmesi gerekiyor ve danışmanlık hizmetleri mi arıyorsunuz?
 •   Okul öncesi konusunda kanun ve benzeri düzenleyici mevzuat çalışmaları için özel sektör tecrübesine ihtiyaç mı duyuyorsunuz?
 •   Kamuda çalışan okul öncesi öğretmenleriyle çalışacak akademisyen ve özel sektör deneyimi olan uzmanlara mı ihtiyacınız var?
 •   Kamu yararına gönüllü faaliyetler içeren projeleriniz mi var? Okul Öncesi Eğitimi konusanda tecrübeli bir ekip mi arıyorsunuz?


bu ve benzeri sorularının cevaplarını birlikte bulalım. Daha detaylı analizleri beraber yapalım. İletişime geçmek için TIKLAYINIZ.Mevcut Durum Tarama Desteği

[Anaokulu ve Kreş]

Anaokularını ve kreşleri fiziksel koşulları, eğitim programları, öğretmen niteliği, aile iletişimi ve hizmet kalitesi açısından mevcut durumunu objektif olarak değerlendiren hizmetleri içermektedir.

Detaylar için tıklayınız...

Standartları Yakalama Desteği

[Anaokulu ve Kreş]

Genel taramadan geçmiş anaokularına ve kreşlere verilen geribildirimlere ilave olarak standartları yakalaması için izlenecek yöntemlerin belirlendiği hizmetleri içermektedir.

Detaylar için tıklayınız...

Etkin Sürdürülebilirlik Desteği

[Anaokulu ve Kreş]

Standarları yakalamış kurumların kalite seviyerini koruyabilmeleri için geliştirilen destek hizmetlerini içermektedir. Bu alandaki yenilikleri kurumların sistemine adapte etme imkanı sağlamaktadır.

Detaylar için tıklayınız...

Dönemsel İhtiyaç Desteği

[Anaokulu ve Kreş]

Uzun süreli ve devamlılık verilen hizmetler dışında herhangi bir konuda oluşabilecek kısa süreli ihtiyaçların desteklendiği bir hizmet çeşididir.


Detaylar için tıklayınız...

Yakın Takip Desteği

[Anaokulu ve Kreş]

Anaokulları ve kreşlerdeki herbir çocuğa daha yakından eğilebilmek, onların gelişim ve öğrenme düzeylerini takip edebilmek için gerekli ölçme ve değerlendirme sistemini kuran hizmetlerdir.

Detaylar için tıklayınız...

Öğretmen Eğitimleri Desteği

[Okul Öncesi Öğretmeni]

Anaokullarında ve kreşlerde hizmet veren öğretmen ve öğretmen yardımcılarına bu alandaki yeniliklerin aktarılması amacıyla düzenlenen sunum ve eğitimleri içermektedir.

Detaylar için tıklayınız...

Anne-Babalara Danışmanlık Desteği

[Okul Öncesi Anne-Babaları]

0-6 yaş aralığında çocuğu olan veya olacak anne-babalar için okul öncesi eğitim kapsamındaki konular hakkında paylaşım günleri ve eğitimleri kapsayan bir hizmet alanıdır.

Detaylar için tıklayınız...

Profesyonel Danışmanlık Desteği

[Size Özel Çözümler]

Okul Öncesi Eğitimi hem veren kurum hem de alan birey için kritik öneme sahiptir. Profesyonel yaklaşım gerektirir.
Bize Ulaşın.
0546-912-1177

Özelleştirilmiş Destek Hizmetler

[İhtiyacınızı Beraber Belirleyelim]

Anaokul ve Kreş Kuruluşu, Yönetilmesi ve Geliştirilmesi Konusunda her kurumun farklı ihtiyaçları olduğunun farkındayız.
Bize Ulaşın.
0216-912-1177

Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi

birth2day Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı tarafından verilen hizmetler hakkında daha fazla bilgiye burdan ulaşabilirsiniz.

(kurumlar için verilen hizmetler örneklendirilmiştir)

Mevcut durum Tarama Desteği: Eğitim kurumunuzu fiziksel koşulları, eğitim programı, öğretmen niteliği, aile iletişimi ve hizmet kalitesi açısından dünya standartlarında objektif olarak değerlendiriyoruz. Anaokulunuzun bahçe kapısından içeri girildiği an başlayan Mevcut Durum Tarama Desteği, bir anaokulunu her yönüyle ele alan, dünya standartlarında bir ihtiyaç analizi sistemidir. Kendi geliştirdiğimiz özgün yaklaşımımızla cevabını raporlandırdığımız sorulardan bazıları şu şekildedir:

 •   Eğitim kurumunuzun bahçesi çocukların kullanımına uygun şekilde düzenlenmiş mi?
 •   Kurum binasının girişi hem çocukları hem yetişkinleri nasıl etkiliyor?
 •   Sınıfların yerleşimi, içinde bulunan yaş grubuna uygun mu?
 •   Uygulanan eğitim programı tüm yaş gruplarını etkin şekilde destekliyor mu?
 •   Çocukların gelişim süreçlerini daha da öteye taşımak için bir program var mı?
 •   Öğretmenlerin sınıf yönetimi, mesleki donanımı, çocuklarla iletişimi ve etkileşimi nasıl?
 •   Aile iletişimi ve aile katılımı konusunda bir okul kültürü var mı?
 •   Eğitim kurumu kendini ve uyguladığı sistemi güncelliyor mu?

ITER-S, ECER-S, FCCERS-R, Developmentally Approprite Practice gibi okul öncesi eğitim alanında kullanılan derecelendirme ölçekleri ve standartlar göz önünde bulundurularak Mevcut Durum Tarama Desteği hizmeti gerçekleştirilir. Okulun büyüklüğü, çocuk ve sınıf sayısı göz önünde bulundurularak okulda 2 veya 3 iş günü detaylı gözlem ve değerlendirmeler yapılır. Okula detaylı bir ihtiyaç analiz değerlendirmesi sunulur.

Standartları Yakalama Desteği: Genel taramadan geçmiş kurumunuzun tespit raporuna ilave olarak standartları yakalaması için izlenecek yol ve yöntemleri belirliyoruz.

Kurumun ihtiyaç analizi yapıldıktan sonra, standartlarını yükseltebilmesi için izlenecek yol ve yöntemler detaylı bir plan ile kuruma raporlanır. birth2day Okul Öncesi Eğitim Danışmanlık firması tarafından kurumun talep ettiği hizmetler belli bir takvim dönemi içinde kuruma sunulur. Örneğin;

 •   Eğitim kurumunun daha etkin bir eğitim programına ihtiyacı varsa firmamız tarafından bir eğitim yaklaşımı kuruma adapte edilir.
 •   Bir ölçme-değerlendirme yaklaşımı yoksa, gerekli öğretmen eğitimleriyle birlikte bir sistem kurulur.
 •   Sınıf düzenleri, çocukların yaş ve gelişim özelliklerini tam anlamıyla desteklemiyorsa yeniden dizayn edilmesi konusunda sınıf yerleşim planları hazırlanır.
 

Etkin Sürdürülebilirlik Desteği: Standartları yakalamış kurumların kalitesini koruyabilmesi için destek hizmetler geliştiriyoruz. Okul öncesi eğitimdeki yenilikleri kurumun kullandığı sisteme adapte ediyoruz. Okul öncesi eğitim, farklı disiplinlerden etkilenen, sürekli gelişen ve yenilenen bir alan. Özellikle son yıllarda erken çocukluk eğitiminde kodlama, STEM, doğa temelli öğrenme, orman okulları, görsel algı, artırılmış gerçeklik, dijital araçların kullanımı, farklı okul öncesi eğitim yaklaşımları ve bebeklik dönemi eğitimi gibi konular gündemde. birth2day Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı olarak, bu başlıklar altındaki uygulamaların kurumlara adaptasyonu konusunda hizmetler sunmaktayız.

Dönemsel İhtiyaç Desteği: Firmamız hizmetlerimizden yararlanan veya ilk kez bizden destek almak isteyen kurumların kısa süreli ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı oluyoruz. En temel dönemsel ihtiyaçlardan bazılarına şu şekilde örnekler verilebilir.

 •   İlk kez bir okul öncesi eğitim kurumu kuracak veya bu fikre sahip olanların izlemesi gereken en doğru yöntemler nelerdir?
 •   Kurumlar dönemlik olarak veya belli periyodlarda anne-baba eğitimine ihtiyaç duyabilirler. Bu eğitimlerde anne-babalara kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmeleri için profesyonel destek alarak ilerlemeleri gerekir.
 •   Öğretmenlerin mesleki gelişimleriyle ile ilgili okul öncesi kurumunun belirlediği konularda eğitim desteğine ihtiyaç duyabilirler. Öğretmenlerin alan hakkındaki son gelişmeleri takip etmeleri çok kolay olmadığından yurtdışı ve yurtiçi gelişmeleri yakından takip eden profesyonellerden destek almaları gerekmektedir.
 •   Kurumlar kendi özel yapılarına uygun iyileştirme veya geliştirme ihtiyacı duyduğu konularda danışmanlık hizmetleri arayışında olabilir.
 •   Dönem sonlarında kuruma kayıtlı çocukların anne-babalarına çocukların gelişim süreçleri hakkında sunumlar yapılması konusunda destek arayışları olabilir.


 

Yakın Takip Desteği: Okul öncesi eğitim kurumunuzda her çocuğun gelişimine daha yakından eğilebilmeniz için, çocukların gelişim ve öğrenme düzeylerini takip edebilmeniz için gerekli ölçme değerlendirme sistemlerinin oluşumunu sağlıyoruz.

birth2day Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı olarak erken çocukluk eğitiminde “çocuğun bireyselliğinin korunmasına, ayrıca gelişim-öğrenme sürecinin en etkili şekilde desteklenmesi gerektiğine” inanıyoruz. Bu nedenle 0-6 yaş aralığındaki çocukların gelişim ve öğrenme takibinde otantik ölçme-değerlendirme yaklaşımlarının kullanımı büyük önem taşır.
Otantik ölçme-değerlendirmede, gözlem ve süreç değerlendirmesi büyük önem taşır. Gözlemin tarafsız ve detaylı yapılması, sürecin çapraz metotlarla takip edilmesi, her çocuğun bireysel farklılıklarını ortaya çıkarabilmek için gereklidir.
Çocuğun bireysel farklılıkları ne kadar iyi anlaşılırsa, o kadar etkin ve uzun soluklu adımlar atılabilir. Anne-babalara çocukları hakkında bilgi verilirken, zaten onların bildiği, gözlemlediği durumların ötesine geçilmesi gerektiğini anlatıyoruz.
Bizimle iletişime geçen kurumlara destek olduğumuz bazı alanlar şu şekilde örneklendirilebilir:

 •   Eğitim kurumu olarak çocukların gelişimi sırasında neleri görüyorsunuz, gelişimlerini nasıl destekliyorsunuz?
 •   Atmanız gereken adımlar neler olacak?
 •   Anne-babalara neler önerilecek?

 

Öğretmen Destek Eğitimleri: İhtiyaç duyduğunuz, ilgi duyduğunuz, ya da ilk kez tanışacağınız konularda kurumunuzda çalışan öğretmenlere eğitimler hazırlıyor, sunumlar yapıyoruz.

Okul öncesi öğretmenleri, erken çocukluk dönemi eğitiminin en önemli paydaşlarındandır. Onların mesleki motivasyonları, donanımları, deneyimleri ve bilgileri, bir çocuğun bütün hayatını değiştirebilecek güce sahiptir. Bu nedenle, öğrenmenin asla durmadığı, değişen dünyaya, yeni gelişmelere açık bir vizyonla çalışan okul öncesi öğretmenleri, ülkemize büyük katma değerler sağlayacaklardır.

Bu bilinçle, birth2day Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı olarak, öğretmenlerin uygulamada zorlandıkları, desteğe ihtiyaç duydukları, merak ettikleri ve mesleki anlamda onları meslektaşlarından farklılaştıracak konularda eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimler ofis binamızda veya kurumların kendi belirledikleri ortamlarda gerçekleşebilmektedir. İhtiyaç dahilinde online (uzaktan eğitim) şekilde dersler düzenlenerek zincir okulların öğretmenlerinin aynı anda faydalanmaları için gerekli altyapı sağlanabilir.

Okul öncesi eğitimde kullanılan eğitim yaklaşımları ve modeller, ölçme-değerlendirme metotları, aile iletişimi, sınıf yönetimi, çocuk gelişimi ve eğitimi gibi konular, verilen eğitimlerin ana başlıklarını oluşturmaktadır.

Anne-Babalara Sunumlar: 0- 6 yaş aralığında çocuğu olan anne- babalar için paylaşım günleri ve eğitimler düzenliyoruz. Anne- babaların, erken çocukluk dönemi ve okul öncesi eğitim hakkındaki bilgilerinin artması, hem kendi çocukları hem de eğitim sistemi daha iyi anlamaları açısından büyük önem taşımaktadır.

Dünyada adından söz ettiren bazı eğitim yaklaşımları, anne- babaların hareketiyle başlamış ve gelişmiştir. Ülkemizde de anne- babaların beklentileri, okul öncesi eğitim alanının şekillenmesinde önemli bir etkendir.

Bu beklentilerin öncelikli olarak çocuk yararına, çocuğu geliştiren, bir adım öteye taşıyan, bireysel farklılıklarını ortaya çıkaran ve bu doğrultuda planlamalar yapılan bir sisteme dönüşmesi gerekir. Bu bilinçle, birth2day Okul Öncesi Eğitim Danışmanlığı olarak, kendi şirket binamızda ve okullarda anne-baba sunumları ve söyleşileri gerçekleştirmekteyiz. Sunumlarımızda ve söyleşilerimizde cevabını verdiğimiz bazı konular:

 •   Çocuğumun yaş ve gelişim özellikleri nelerdir?
 •   Çocuğa sınır koymak önemli mi? Çocuğumla etkin iletişimin yolları nelerdir?
 •   Evde çocuğumu nasıl destekleyebilirim?
 •   Çocuğuma anaokulu seçerken nelere dikkat etmeliyim?
 •   Çocuğumla ilgili yaşadığım zorlukların üstesinden nasıl gelebilirim?
 •   Teknolojiyle barışık mı olmalıyız, uzak mı durmalıyız?
 •   Temel becerileri çocuğuma nasıl kazandırabilirim?
 •   Dil gelişim sürecini nasıl destekleyebilirim?
 •   Sosyalleşmesi için neler yapmalıyım?

Okul Öncesi Eğitim alanında beraber çok iyi işler başaracağımıza inanıyoruz.
İhtiyaçlarınıza en uygun hizmet modelini oluşturmak içinTIKLAYINIZ.
OKUL ÖNCESİ ÖNCELİĞİMİZ OLSUN!